Czy dbanie o starsze auto ma sens?

Czy dbanie o starsze auto ma sens?

Czy naprawy PDR są Eko? Czy dbanie o starsze auto ma sens? 
Poniżej zdjęcia z naprawy klapy bagażnika 12 letniego forda. Naprawa została wykonana przy użyciu narzędzi, których żywotność jest bardzo długa. Jedynym środkiem zużytym był szampon do mycia karoserii ( o naturalnym PH ) i wosk. Alternatywą dla tej naprawy była wymiana lub polakierowanie całego elementu. W obydwu przypadkach przyczynimy się do zanieczyszczenia środowiska. Zatem właściciel tego forda wybrał najbardziej ekologiczny wariant naprawy. 
Czy w ogóle opłaca się dbać o starszy samochód? Podstawowa zasada ekologii to używać dane urządzenie jak najdłużej i naprawiać zamiast wyrzucać. Nastomiast w Classicauto (maj 2017) można przeczytać, że używanie 25 letniego klasyka jest bardziej eko niż jazda nową Teslą. Dodatkowo jeśli dbamy o samochód łatwiej będzie nam go sprzedać i utrata wartości będzie mniejsza. 
Zatem zachęcamy wszystkich do dbania o swoje auta, a także do korzystania z napraw PDR. Usuwanie wgnieceń bez lakierowania może zaoszczędzić czas, pieniądze i środowisko. U nas możesz to zrobić na ul. Omańkowskiej 88. Zapraszamy do kontaktu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

20 − 7 =